Навчальний процес

Основні функції і компоненти процесу навчання

Навчальний процес передбачає тісну взаємодію вчителя і учня. Основними функціями навчання є освітня, виховна та розвиваюча.
Освітня функція навчання сприяє перетворення знань в надбання особистості, вчиться, виробленню умінь і навичок використання знань на практиці.
 Виховна функція проявляється у формуванні світогляду, високих моральних якостей, естетичних смаків, трудових умінь.
 Розвиваюча функція спрямована на формування творчої особистості.

Основні компоненти навчального процесу:

1. Мета навчання. Визначається умовами розвитку суспільства і набутим досвідом у формуванні Підростаючий особистості. Життєва і соціальна компетентність учнів, громадянське виховання є стратегічною метою 12-річної школи, передбачає розвиток і саморозвиток учнів на основі повноцінного використання внутрішнього потенціалу особистості.
2. Завдання навчання. Випливають з мети навчання і дають можливість отримувати знання, здобувати вміння і навички в погодженням з навчальними планами і програмами.
3.Зміст освіти (навчання). Стрижнем його чітко окреслена система знань, умінь і навичок, яким повинен опанувати учень протягом навчання в школі
4.  Засоби навчання. Підручники, посібники, комп'ютери, навчальні контролюючі машини, спортивні знаряддя, за допомогою яких учні отримують знання і удосконалюють навички.
5. Методи навчання. Основні способи навчальної роботи вчителя та учнів, за домогою яких отримують певні знання, вміння і навички.

Академічна доброчесність