Дніпровська гімназія №88 Дніпровської міської ради

Головна мета методичної роботи:

Створення ефективної моделі виховної системи школи на основі національних і загальнолюдських цінностей; систематизація виховних завдань та цілей, спрямованих на розвиток високоінтелектуальної, компетентної,   свідомої, творчої особистості з громадянською позицією, здатної до життєтворчості і самореалізації у різних сферах життєдіяльності.

Перспективи покращання якості надання освітніх послуг та розвиток основних напрямків навчальної роботи, розвиток інноваційної діяльності

У роботі щодо підвищення якості освіти найважливіше значення відводиться на

- впровадження державних стандартів освіти,

-допрофільну підготовку та профільне навчання,

- спільний науково-методичній та дослідно-експериментальній роботі з навчальними закладами міста Дніпра:

Дослідно-експериментальна робота школи  Всеукраїнського рівня за темою «Фінансова грамотність»

Обласний  науково-методичний проект за темою «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства»

Шкільний науково-методичний проект за темою «Професійний розвиток вчителя та формування життєвих компетенцій учнів у вимірі освітніх інновацій сучасної школи»

-створенню умов для дистанційного (мережевого) навчання з 02.09.2019 року навчальний заклад є базовою школою щодо навчання дітей для здобуття середньої освіти екстернатом,

-розширенню роботи з талановитими та обдарованими дітьми- предметні конкурси, олімпіади, МАН.

Складовою частиною роботи щодо забезпечення якості освіти - широке впровадження в навчальний процес сучасних комп'ютерних технологій (придбання прикладного програмного забезпечення, його технічне та методичне супроводження), створення другого комп’ютерного класу , застосування в освітньому процесі мультимедійних засобів. Робота в даному напрямку сприятиме забезпеченню доступу учнів до різних видів загальної та додаткової освіти, створенню базових умов підвищення якості освіти, підвищенню економічної ефективності діяльності школи, забезпеченню більш повного використання освітніх можливостей школи, розширенню зв'язків з вищими і середніми професійними навчальними закладами.

Однією з найважливіших умов підвищення якості освіти стане розробка школою інноваційних (авторських) освітніх програм для початкової  школи та Школи майбутніх першокласників.

Задача методичної  роботи:

Основні напрями виховання сплановані відповідно до Програми для учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243 «Про основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Концепції виховання дітей та молоді у національній системі виховання, Концепції громадянського виховання, Державної національної програми «Освіта. Україна ХХІ століття», Національної доктрини розвитку освіти, «Концепції превентивного виховання дітей і молоді», Концепції національно- патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої Наказом МОН України від 16.06.2015 №641.

Тема виховної роботи:

Використання передових технологій як засобів виховання патріота та відповідної йому моральної культури особистості, орієнтованої на найдосконаліші соціокультурні стандарти, загальнолюдські та національні цінності.

Основні завдання на 2023/2024 навчальний рік:

1. Сприяння набуттю дітьми патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів.

2. Формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій.

3. Утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства.

4. Підвищення соціального статусу виховання у системі освіти закладу, зміцнення й розвиток виховних функцій закладу.

5. Забезпечення взаємодії закладу з усіма соціальними інститутами, дотичними до виховання дітей та учнівської молоді, розширення складу суб’єктів виховання, посилення координації їхніх зусиль.

6. Посилення ролі сім’ї у вихованні дітей, зміцнення її взаємодії з закладом.

7. Розвиток учнівського самоврядування в закладі, використання нових форм реалізації виховного потенціалу дитячого та молодіжного руху.

8. Збереження та покращення фізичного, психічного та соціального здоров’я особистості.

9. Попередження та локалізація негативних впливів факторів соціального середовища на особистість.

10. Формування досвіду гуманістичних відносин на основі засвоєння та реалізації в повсякденному житті етичних норм і гуманної моралі.

11. Психологізація як здатність враховувати у комплексі всі зовнішні й внутрішні впливи на дитину й одночасно творити духовно-творче розвивальне середовище, нейтралізуючи негативні з них та посилюючи позитивні.

12.Залучення дітей до розв'язання суспільно значущих і особистісних життєвих проблем, формувати досвід громадянської поведінки.

13. Розвиток творчого потенціалу всіх суб'єктів навчально-виховного процесу.

14.Життєтворчість як здатність забезпечити дитині можливість облаштувати власне життя, творити колективні та міжособистісні взаємини.

15.Педагогічна культура вчителів і вихователів, невід'ємними особливостями якої є людяність, інтелігентність, толерантність, розуміння, здатність до взаємодії.

16.Педагогічний захист й підтримка дітей у розв'язанні їхніх життєвих проблем та в індивідуальному саморозвитку, забезпечення їхньої особистісної недоторканності та безпеки.

17. Самореалізація людини в особистісній, професійній та соціальній сферах її життєдіяльності.